Menu

Hızlı Erişim

 1. Başkan'a Yaz
 2. Kütüphaneler
 3. Kütüphane Anlık Doluluk
 4. Proje ve Tanıtım Filmlerimiz
 5. Sosyal Birimler
 6. Sosyal Tesisler
 7. FABİM
 8. Online Vergi Ödeme
 9. Vergi Barışı İşlemleri
 10. Coğrafi Bilgi Sistemi
 11. Suriçi Kart
 12. Etkinlik Takvimi
-A A+

Fatih Belediyesi’ne Altın Karınca Ödülü 18.11.2020

Marmara Belediyeler Birliği'nin geleneksel olarak düzenlediği Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri’nde Fatih Belediyesi, Mobil Atık Getirme Aracı ve Yaşam Merkezleri Sabit Atık Getirme Merkezi / Her Atık Market Alışverişine Hazırlık projesiyle 2020 Altın Karınca Ödülü’ne ödüle layık görüldü.

Belediyeler arasında örnek uygulamaları desteklemek, deneyim ve bilgi paylaşımı sağlamak amacıyla düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri sahiplerini buldu. Törende; 10 farklı kategoride, 41 belediyeye 52 ödül verildi. Seçkin projelerin yarıştığı yarışmada Fatih Belediyesi, Mobil Atık Getirme Aracı ve Yaşam Merkezleri Sabit Atık Getirme Merkezi / Her Atık Market Alışverişine Hazırlık projesi ile ödüle layık görüldü.

68 Bin 500 Kilo Atık Geri Dönüşüme Kazandırıldı

Ödülü Fatih Belediyesi adına alan Başkan Yardımcısı Hasan Durhat “Fatih Belediyesi olarak Mobil Atık Getirme Aracı ve Yaşam Merkezleri Sabit Atık Getirme Merkezi / Her Atık Market Alışverişine Hazırlık projesine vatandaşlarımız kendi evinde ayırdığı atıkları mobil getirme aracımıza ve yaşam merkezlerine getirerek projeye katılım sağlıyorlar. İlçemizde konumlandırdığımız sabit atık merkezlerinin yanı sıra mobil atık toplama aracımızda haftanın 6 günü yine vatandaşın odak noktası olan 12 ayrı noktada hizmet vermektedir. 3 aydır uyguladığımız projede 68 bin 500 kilo atık geri dönüşüme kazandırılmıştır” dedi.