TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Cundi Parkı Yapım Çalışmaları Başladı...


5667,75 m² lik proje alanında yapılacak düzenlemelerde oturma ve dinlenme alanları, meydan alanı, ahşap teraslar, koşu parkuru, çocuk oyun alanı, kültür fizik alanı, süs havuzu, sosyal-kültürel tesis alanı, otopark alanı ve yeşil alanlar planlanmaktadır.

Küçük Ayasofya Mahallesi’nde Cinci Meydanı Sokak’ta yer alan ve mevcut düzeniyle özel halı saha olarak hizmet veren proje alanı yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak kullandığı bir bölge olması sebebiyle önemli bir yere sahiptir. Ancak mevcut kullanım itibariyle fonksiyonel ve estetik olarak çevresindeki kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayamaması sebebi ile 2013 yılında proje çalışmalarına başlanmış ve 07.04.2015 tarihinde 1069 sayılı kurur kararı ile onaylanmasının ardından uygulama çalışmalarına başlamak üzere ihale edilmiştir.

5667,75 m² lik proje alanında yapılacak düzenlemelerde oturma ve dinlenme alanları, meydan alanı, ahşap teraslar, koşu parkuru, çocuk oyun alanı, kültür fizik alanı, süs havuzu, sosyal-kültürel tesis alanı, otopark alanı ve yeşil alanlar planlanmaktadır. Yapılacak düzenleme ile mevcut yeşil alan miktarı 2 katına çıkartılacaktır. Uygulama çalışmalarına başlanan alanda mevcut binaların istimlak çalışmaları devam etmekte olup 2016 yılı içerisinde parkın tamamlanarak kullanıcıların hizmetine sunulması planlanmaktadır.