TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Sanat Eğitimleri
Fatih Belediyesi kültür sanat eğitimlerini uzun yıllardır sürdürürken, sulukule bölgesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan mekânların birisi, Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi olarak 2014-2015 eğitim döneminde vatandaşın hizmetine sunuldu.

Başlangıçta Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi, sadece Fatihlilere hizmet vermeyi hedeflerken, yoğun istek üzerine kapılarını tüm İstanbul’a ve bütün Türkiyeye açarak çalışmalarını bu doğrultuda planlamıştır.

Fatih ilçesinin gerek tarihi yarımadada oluşu, gerekse çok kültürlü yapısı nedeni ile sanat eğitimlerinin ne derece olduğu bilinen bir gerçektir. Müzik eğitimi başta olmak üzere, resim, tiyatro, gibi alanlarda çok yönlü olarak yapılacak olan sanat eğitimi, bölgenin yapısına uygun olarak kentleşme bilincinin gelişmesine, eğitim düzeyinin artmasına ve beraberinde kültür –sanat turizminin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Yeditepeli şehir üstüne kurulmuş olan Fatih İlçesi yaptığı önemli çalışmalarının yanında Sulukule sanat akademisi ve HOBİO projeleri ile geleceğin “sanat köyü” olma yolunda ilerlemektedir.

Sulukule Sanat Akademisi’nde yetişkinlere ve çocuklara yönelik yaygın(hobi) eğitimleri ve akademik sınıflarda İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nın akademik desteği ile çocuklarımıza yarı zamanlı konservatuar düzeyinde eğitim verilmektedir. Gündelik yaşamın stresinden kurtulmak ve içinde sanat aşkı olanlara yönelik yaygın eğitimlerimizden her vatandaş kontenjan dâhilinde yararlanabilmektedir.

 

Sulukule Sanat Akademisi

Adres Karagümrük Mahallesi Kaleboyu Caddesi No:27 Fatih
Tel 0212 533 07 86
Harita Sulukule Sanat Akademisine Nasıl Gidilir? Harita İçin Tıklayınız...