TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Göz Nuru Eserler Görücüye Çıktı


absmiddle Yazdır   -A | A+ 18.05.2016
Fatih Belediyesi eğitim birimlerince bir yıllık çalışmanın sonucunda ortaya çıkan el sanatları Fatih Belediyesi fuaye alanında sergilenmeye başlandı.

Fatih Belediyesi’nin Balat, Kadıçeşme, Küçükmustafapaşa, Marmara, Uzunyusuf ve Yavuzselim eğitim birimleri kursiyerleri tarafından 2015-2016 eğitim yılı içerisinde üretilen eserler vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış programı ile görücüye çıktı.

Fatih Belediye Başkanı sergiyi ziyaret ederek, el işi göz nuru eserleri inceledi. Başkan, büyük beğeniyle karşıladığı sergi de kursiyer ve eğitmenlerden eserlerle ilgili bilgi aldı.

Kurslara katılan 3 bin 500 kursiyer 42 öğretmen eşliğinde Hüsni hat’tan, ebruya, iğne oyasından, tel kırmaya kadar toplam 42 ayrı branşta eğitim aldı. Eğitim yılı içerisinde ortaya çıkan binlerce eserden en çok beğenilenler belediyenin fuaye alanında sergileniyor.

Bir yıllık çalışmanın ürünü olan eserler arasında bayan kıyafetleri, ev aksesuarları, hüsni-hat, seramik ahşap boyama, cam ve porselen boyama, iğne oyası, ebru, tezhip ve minyatür, yağlı boya ve resim gibi kategorilerinde eserler sergileniyor.

Fatih Belediyesi Kadın Aile Birimince koordine edilen sergide 6 ayrı eğitim biriminin yanı sıra Fatih Belediyesi Engelliler Birimi’nce yapılan eserlerde yer alıyor.

Bir yıllık çalışmanın ürünü olan eserlerin satışı da yapılıyor.