TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fabim Nedir?


Sorun varsa, çözüm; 444 0 176, FABİM

 

Fatih Belediyesi İletişim Merkezi (FABİM) NEDİR?

Fatih Belediyesi İletişim Merkezi (FABİM), bilgisayar teknolojisi ile telefon altyapısını birleştirerek kullanan; Fatihlilerin doğru ve eşit şartlarda Fatih Belediyesi ile irtibata geçebilmesine olanak sağlayan bir halkla ilişkiler ve iletişim modelidir.

FABİM, Fatihlilerin tüm talep, temenni ve şikâyetlerini kayıt altına alarak, gelen talep, temenni veya şikâyetleri konularına göre tasnif ederek, ilgili birim, müdürlük ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarına iletmek ve cevabını takip edip sonucu başvuru sahibine bildirmekle yükümlüdür.

Vatandaşlar, FABİM’e telefon ve E-mail yoluyla veya bizzat kuruma gelerek ulaşabilirler.

FABİM Neden Gereklidir?

Bilgi toplumu kültürünün geliştirilmesi, şeffaf yönetim anlayışının benimsenmesi ve katılımcı demokrasinin sağlanması amacıyla, vatandaşların yönetime katılması ve denetleyebilmesi gerektiğini düşünen Fatih Belediyesi bunun için gerekli alt yapıyı oluşturmuş ve FABİM’i kurmuştur. Vatandaşlar, FABİM’e başvurarak, her türlü hizmetle ilgili talep, temenni ve şikâyetlerini iletebilecekleri gibi, şeffaf yönetime ilkesi gereği, bilgi ve belgelere de ulaşabilirler.

FABİM’e Nasıl Ulaşırsınız?

Telefon İle

444 0 176 numaralı telefonumuz FABİM’in hizmetindedir. Bu numarayı arayan vatandaşlarımızın başvurusu ile birlikte kişisel bilgileri operatör tarafından sisteme kaydedilmekte; müracaat, konusuna göre istenilen birime iletilmekte ve süreç, FABİM tarafından takip edilerek, müracaat sahibine geri bildirimde bulunulmaktadır.

İnternet İle

www.fatih.bel.tr adresinden FABİM özel butonu aracılığı ile ilgili sayfaya bağlanarak doldurulan formlar FABİM sistemine düşmektedir. Başvuru, kayıt alındıktan sonra ilgili birime iletilmekte ve süreç takip edilerek, müracaat sahibine geri bildirimde bulunulmaktadır.

Kişisel Başvuru İle

Fatih Belediyesi bünyesinde oluşturulan özel FABİM birimine müracaat eden vatandaşlarımız, görevliler tarafından kabul edilmekte ve sisteme kaydı yapılmaktadır. Süreç FABİM tarafından takip edilerek, müracaat sahibine geri bildirimde bulunulmaktadır.

Posta, Faks ile

FABİM'e gelen mektup, kart, faks iletileri de operatörler tarafından kayıt edilmekte ve süreç takip edilerek, müracaat sahibinin iletişim adresi veya iletişim kanalları üzerinden, müracaat sahibine geri bildirimde bulunulmaktadır.

Adres: T.C. FATİH BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Akşemsettin Mahallesi (Hocaüveyz Mevkii) Adnan Menderes Vatan Bulvarı No:54 Fatih - İstanbul

Tel: 444 0 176

Fax: (212) 453 14 83

Fatih’te çözümün adı: FABİM 444 0 176