TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Akıllı Belediyecilik Zirvesi


absmiddle Yazdır   -A | A+ 09.11.2016
Marmara Belediyeler Birliği'nin düzenlediği Akıllı Belediyecilik Zirvesi 7 Kasım'da Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center'da başladı. İki gün sürecek zirvenin ilk gününde Akıllı Şehirlerde Döngüsel Ekonomi, Siber Güvenlik, Dijital Toplum, Coğrafi Bilgi Sistemleri, Ulaşım ve Akıllı Trafik oturum başlıkları yer aldı.

Günümüzde en çok kullanılan yazılımlardan olan Coğrafi Bilgi Sistemleri'nin konuşulduğu Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Erhan Oflaz'ın moderatörlüğünü üstlendiği oturumda Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğr. Gör. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Ağaoğlu, IND Yazılım Genel Müdürü Hüseyin Polat ve EGA Elektronik Güvenlik Genel Müdürü Muzaffer Yıldırım, BİSİAD Başkanı Osman Akın konuşmalarını gerçekleştirdi.

Hüseyin Polat, "Dijital hayata yardımcı olan yazılımlar bilgiyi güce dönüştürür. Bir mum diğer mumu tutuşturmakla bir şey kaybetmez. Bu sistemlerin hepsi önünüzü açacak işlerdir" dedi.

Muzaffer Yıldırım ise "Yenilikçi sistemlerde hayallerinizin önemi çok büyük. Belediye hizmetlerinin ne kadar kolay yapıldığını hayal ederek geleceği inşa edersiniz" diyerek hayallerin akıllı belediyecilikteki yerinden bahsetti.

Oturum moderatörü Erhan Oflaz, "Çok değerli konuşmacıların dediği gibi teknoloji ve coğrafi bilgi sistemleri çok önemli bir konuma sahip. Bugün navigasyonsuz bir yere gitmeye kalkışmıyoruz. Bu bilgi sistemleri dünya çapında yeniliklerle sürmesi gereklidir. Aynı şekilde sayın Hüseyin beyin dediği gibi bir mum diğerini tutuşturmakla bir şey kaybetmez. Birbirimizin önünü açmalıyız" diyerek birliktelik vurgusu yaptı. Osman Akın ise konuşmasında "Geliştirilen yerli yazılımlar çok önemli, bu yazılımların desteklenmesi gerekiyor" dedi.

Akıllı Belediyecilik Zirvesi ikinci günü İklim Değişikliği ana temasıyla devam edecek. 8 Kasım programında Sürdürülebilir Şehir Hayatı ve Belediyecilik, Akıllı Şehir Finansmanı, Afet Yönetimi, Dijital Belediyecilikte Başarı Hikayeleri, Elektronik Bilgi ve Belge Yönetimi konu başlıkları işlenecek.