TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fabim Nedir?


Fatih Belediyesi İletişim Merkezi (FABİM)

Fatih Belediyesi Iletisim Merkezi (FABIM), bilgisayar teknolojisi ile telefon altyapısını birlestirerek kullanan; Fatihlilerin dogru ve esit sartlarda Fatih Belediyesi ile irtibata geçebilmesine imkan saglayan bir halkla iliskiler ve iletisim modelidir.

Günde yaklasık 750, ayda 20.000 ve yılda ortalama 220.000 adet çagrıya cevap veren FABIM, Fatihlilerin tüm talep, temenni ve sikâyetlerini kayıt altına alıp, konularına göre tasnif etmekte ve Belediye bünyesindeki 21 Müdürlük ile diger kamu kurum ve kuruluslarına iletmektedir.

Birimler arası koordinasyonu da saglayan Iletisim Merkezimiz, ayrıca günde, ortalama 300 basvuruya da geri dönüs yapmaktadır.

FABİM'e Nasıl Ulaşılır ?
Çağrı Merkezi İle

444 0 176 numaralı telefonumuz FABIM ’in hizmetindedir. Bu numarayı arayan vatandaslarımızın basvurusu ile birlikte kisisel bilgiler operatör tarafından sisteme kaydedilmekte; müracaat, konusuna göre istenilen birime iletilmekte ve süreç, FABIM tarafından takip edilerek, müracaat sahibine geri bildirimde bulunulmaktadır.


Yüz Yüze
İletişim ile

Fatih Belediyesi bünyesinde olusturulan özel FABIM birimine müracaat eden vatandaslarımız, görevliler tarafından kabul edilmekte ve sisteme kaydı yapılmaktadır. Süreç FABIM tarafından takip edilerek, müracaat sahibine geri bildirimde bulunulmaktadır.


Web Sitesi İle
www.fatih.bel.tr

www.fatih.bel.tr adresinden FABIM özel butonu aracılıgı ile ilgili sayfaya baglanarak doldurulan formlar FABIM sistemine düsmektedir. Basvuru, kayıt alındıktan sonra ilgili birime iletilmekte ve süreç takip edilerek, müracaat sahibine geri bildirimde bulunulmaktadır.


Mobil cihazlara indirilebilen Fatih Mobil Uygulaması üzerinden, vatandaslar her türlü istek, öneri ve sikâyetlerini iletebilirler.


Cenaze Destek Hizmetleri

Fatih İlçesi nüfusuna kayıtlı bir vatandaşımız vefat ettiginde, yakınlarının talep etmesi halinde, Belediyemiz cenaze evine cami-mezarlık arası ulasım için araç, duasını okumak üzere hoca ve taziye ikramı olarak lahmacun ve ayran göndermektedir. Vatandaslarımızın bu hizmetten yararlanması için FABIM’i araması yeterlidir.

Mahallenizde Konaklama Amaçlı Günlük Olarak Kiraya Verilen Bina veya Daireleri

Belediyemizin No’lu Telefonuna İhbarda Bulunabilirsiniz

İletişim: T.C Fatih Belediye Başkanlığı
Akşemsettim Mahallesi(Hocaüveyz Mevki) Adnan Menderes Vatan Bulvarı No:54 Fatih-İstanbul
Tel:+90 212 444 0176 Fax:+90 212 453 14 83 e-posta:fabim@fatih.bel.tr