TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Engelliler Birimi’nde Kurslar Başladı


absmiddle Yazdır   -A | A+ 12.12.2016
Fatih Belediyesi Engelliler Birimi’nin Fatih Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa yürüttüğü El Sanatları ve Teknoloji branşlarındaki kursların yeni dönem eğitimleri başladı.


Kurslar; 23 yaş ve üzeri, okuryazar belgesi olan %40 ve üzeri Engelli Sağlık Kurulu Raporu olan vatandaşları kapsıyor. Ücretsiz olarak verilen kurslar, engellilerin mesleki hayata adım atmalarına destek olmanın yanı sıra sosyal hayata katılımlarını da sağlıyor. Tüm gün süren kurslar Yavuz Selim Yaşam Merkezi Engelliler İş Atölyesi’nde gerçekleşiyor. Servis ve yemek desteği de verilen kurslar mayıs ayı sonuna kadar devam ediyor.

Kayıt için gerekli olan evraklar: Engelli Sağlık Kurulu Raporu Fotokopisi, Nüfus Cüzdan Fotokopisi, Öğrenim Belgesi Fotokopisi.

Engellilere Yönelik Müzik Ve Gösteri Sanatları Eğitimleri Sulukule Sanat Akademisi’nde Devam Ediyor

Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi’nde engelli vatandaşlara yönelik Müzik ve Gösteri Sanatları eğitimleri de devam ediyor. Engelliler Ritim, Darbuka ve Resim sınıflarında eğitim görüyorlar. Engellilere yönelik tüm kurslarla ilgili detaylı bilgi için Fatih Belediyesi Engelliler Birimi iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Engelliler Birimi

(Yavuz Selim Yaşam Merkezi)

Adres Çarşamba Çukurbostan/Balat Mahallesi(Hatip Muslihittin Mevkii)Yavuzselim Cad. No: 59
Tel 0212 521 53 53
Harita Yavuz Selim Yaşam Merkezine Nasıl Gidilir? Harita İçin Lütfen Tıklayınız....