TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatih’te Parklar Kışa Hazır


absmiddle Yazdır   -A | A+ 19.12.2016
Fatih Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün sorumluluğunda bakım ve onarımını gerçekleştirilen park ve yeşil alanlarda kış bakımı hız kesmeden devam ediyor.

Kışa hazırlık çalışmaları kapsamında, yeşil alanlarda gübreleme yapılarak soğuk hava koşullarına karşı dayanıklılıkları arttırılıyor ve gelecek yaz ayında daha verimli ve kaliteli bir gelişime katkı sağlanıyor. Çim alanlarındaki sorunlu bölgelere ara ekim yapılıyor. Kurumuş ve sağlıksız olduğu tespit edilen bitki türleri alandan uzaklaştırılarak daha uygun ve sağlıklı ağaç ve çalı türleri dikiliyor. Yaz mevsiminde dikilen mevsimlik çiçekler soğuk hava koşulları nedeniyle yerini kış dönemi çiçeklerine bırakıyor bu amaçla parklarımızda menekşe, siklamen, lale, sümbül ve nergis çiçeklerinin dikimi gerçekleştiriliyor. Sonbahar mevsimi ile sarı, kırmızı ve kahverengi tonlara bürünen ağaçlardan dökülen yapraklar temizleniyor.

Lale Soğanları Şimdiden Yerini Aldı

Nisan ayında çiçek açacak olan lale soğanları parklarımızda birbirinden farklı desenlerle şimdiden yerini alıyor. Kış ayının etkisi ile dinlenmeye geçen ağaçlarda bitkinin kalitesini, büyüme hızını, ömrünü, estetiğini ve hastalıklara karşı direncini arttırmak amacıyla gerekli budama çalışmaları yapılıyor. İlçemizdeki süs havuzlarının temizlik ve bakımları müdürlük ekiplerince kontrollü bir şekilde yapılarak parklar kış koşullarına hazır hale getiriliyor.