TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Vezir Parkımız Yeni Haliyle Hizmetinizde...


Vezir Caddesi üzerinde yer alan parkımızın erişilebilir, işlevsel ve estetik yeni haliyle vatandaşlarımızın hizmetindedir.

Şehremini Mahallesi Vezir Caddesi üzerinde yer alan ve yapımına 2016 yılı Ekim ayında başlanan parkımız yeni haliyle vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. 545,11 m² alana sahip parkımızda eski kullanımdan dolayı yaşanan asayiş problemlerine sebebiyet vermemek amacıyla çevre duvarları yıkılarak parkın giriş kotu vatandaşlarımızın kolay erişebileceği şekilde alçaltıldı. Arka kısımda gölge alanda kalan çocuk oyun alanı güneş gören ön kısma taşınarak içerisine daha fonksiyonel çocuk oyun aletleri konumlandırıldı.

Parkın oturma alanı kapasitesi ve yeşil alanları arttırıldı. Eksi haliyle yürümekte zorluk yaratan sert zemin yenilerek andezit taş ile kaplandı.

Yapılan çalışmalar kapsamında mevcut yetişkin ve sağlıklı ağaçlar korunurken ilaveten 3 adet yetişkin ıhlamur ağacı dikildi. Ayrıca cadde üzerinde bulunan parkımızın konumu itibariyle estetik görünümünü arttırmak amaçlı podima çakıllı çalı deseni yapıldı.

            Aydınlatma miktarı arttırılan parkımız yeni haliyle daha aydınlık, erişilebilir, işlevsel ve estetik bir hal aldı. Parkımız yeni haliyle vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.