TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Bilgi Evlerimizde ‘Kutlu Doğum’ Heyecanı


Fatih Belediyesi Bilgi Evleri, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in dünyaya teşriflerini kutlamak ve O’nu anmak amacıyla ‘Kutlu Doğum’ etkinlikleri kapsamında bir program düzenledi. 19 Nisan çarşamba günü gerçekleşen programda Müftüali, Keçeci Karabaş, Marmara, Silivrikapı Semt Konakları ile Fener-Balat ve Hekimoğlu Bilgi Evi öğrencileri sahne aldı.

Program yüce kitabımız Kur’an- Kerim’in Efendimiz ile ilgili ayetlerin okunmasıyla başladı. Kur’an tilaveti sırasında okunan ayetlerin mealleri de sinevizyon eşliğinde Kutlu Doğum etkinliğine gelen izleyenlere sunuldu. Efendimiz’in hayatını konu alan sinevizyon gösterisiyle sunuma devam edildi. Çocukların sesinden Güllerin Sultanı Efendimizle ilgili şiirler, hadis-i şerifler, oratoryolar, Peygamberimize mektup, Hz. Muhammed Mustafa (sav) adına yazılmış naatlardan oluşan bir tiyatro eseri ve çocuk korosunun ilahileri ile izleyiciler duygu dolu anlar yaşadılar. Katılımcılara gül, lokum ve gül suyu ikram edilen program dualarla son buldu.

Kutlu Doğum Haftası kapsamında hafta boyunca Bilgi Evleri’nde Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in örnek hayatı öğrencilere anlatıldı. Öğrencilerin Peygamber sevgisini kaleme aldığı şiir, kompozisyon vb. çalışmaları panolarda sergilendi.