TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Molla Şeref Parkı Yeni Haliyle Hizmetinizde…


absmiddle Yazdır   -A | A+ 26.09.2017
Parkımız bulunduğu konum itibari  ile gerek Vatan Caddesine gerekse Molla Gürani Mahallesindeki vatandaşlarımıza hizmet etmekte olup fonksiyonelliği arttırılmış ve daha estetik bir hal almış şekli ile 2017 yılı içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

Molla Gürani Mahallesi Tomrukçu Sokakta yer alan parkımız kullanım değerini yitirmiş fonksiyonlarının daha nitelikli hale getirilerek kullanıcı kapasitesini arttırmak ve daha estetik bir park olarak düzenlenmek üzere çevre sakinlerinden gelen yoğun olarak gelen talep ve şikayetler üzerine projelendirilmiştir. Ağustos ayı sonlarında başlanan yenileme çalışmalarında  Kasım başında sona gelinmiştir.   Toplam 3240,14 m² alana sahip parkımız yapılan yeni düzenleme ile çocuk oyun alanı genişletilerek oyun alanı aktiviteleri zenginleştirilmiş, yeni jimnastik aletleri konumlandırılmıştır. Parkta yer alan mevcut ağaçlar revize çalışmaları sırasında korunmuş olup alanda kurumuş ve formu bozulmuş ağaççık grupları alandan uzaklaştırılmıştır. Yenileme çalışmaları kapsamında mevcut ağaçlara ilaveten 6 adet ıhlamur ağacı, 3 adet dişbudak, 3 adet sığla ağacı ve 1 adet çınar ağacı olmak üzere 13 adet peyzaj değeri yüksek yetişkin ağaç dikimi gerçekleştirilmiştir.

 

Alan içinde sert zeminler her vatandaşımızın rahatça erişebileceği şekilde düzenlenmiştir. Oturma alanları arttırılarak; daha ergonomik ve estetik ahşap bankların montelendiği parkımızda yeşil alan miktarı eskiye oranla arttırılmıştır. Parkımız bulunduğu konum itibari  ile gerek Vatan Caddesine gerekse Molla Gürani Mahallesindeki vatandaşlarımıza hizmet etmekte olup fonksiyonelliği arttırılmış ve daha estetik bir hal almış şekli ile 2017 yılı içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.