TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatih Belediyesi Bilgi Evi Öğretmenleri Stem Eğitimine Katıldı


absmiddle Yazdır   -A | A+ 29.05.2018
Fatih Belediyesi Bilgi Evlerinde görev alan farklı branşlardan 20 öğretmen STEM eğitim uygulamalarıyla ilgili teorik ve pratik bilgiler almak üzere düzenlenen eğitime katıldı.

Fatih Belediyesi Bilgi Evleri yeni dönemde öğrencilerini; en etkili ve kaliteli eğitim yöntemlerinden olan, teorik bilginin uygulamaya, ürüne ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlayan, disiplinler arası işbirliğine dayanan ve dünyada birçok ülkenin öğretim programlarına dahil ettiği bir eğitim yaklaşımı olan STEM ile buluşturmuştu. Bu yöntemin öğrencilere en uygun ve verimli şekilde aktarılması için Bilgi Evi öğretmenleri konunun uzmanlarından eğitim aldı. Birinci seviye STEM yetişkin eğitici eğitiminde farklı branşlardan seçilen 20 öğretmen STEM eğitim uygulamalarıyla ilgili teorik ve pratik bilgiler aldı. Dört gün süren eğitim kapsamında İlk gün STEM’in ne demek olduğu, dünya çapındaki uygulamalarının neler olduğuyla ilgili bilgiler verildi. Diğer günler de ise öğretmenler gruplara ayrılarak eğitim materyalleri tasarladı. 2.3. ve 4. seviyeleriyle devam edecek olan STEM eğitimiyle amaçlanan; öğretmenlere bakış açışı sağlamak, dersleri eğlenceli ve kalıcı hale getirmek; yaparak, yaşayarak öğrenme modellerini geliştirmek ve bunları öğrencilere aktarmalarını sağlamak.

ÖĞRETMENLERE SERTİFİKA VERİLECEK

Gruplar halinde kıyasıya yarışan öğretmenler hikayeleştirme metodu, legolarla yaptıkları vinç, kaldıraç, köprü vb. gibi mühendislik uygulamaları, çeşitli malzemelerle yapılan güneş sistemi, renk karışımları, paraşüt, mancınık, balon ve mum deneyleriyle bilgi ve tecrübe dolu vakitler geçirdi. Program sonunda öğretmenlerden olumlu geri dönüşler alındı. STEM eğitici eğitimleri ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik uygulamalarla devam edip kod yazma eğitimleriyle son bulacak. 150 saatlik eğitimin sonunda programa katılan öğretmenlere STEM eğitici eğitmeni sertifikası verilecektir.