TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Etiyopya Heyeti Fatih Belediyesi’ni Ziyaret Etti


absmiddle Yazdır   -A | A+ 22.06.2018
Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti İnşaat Bakanı ve beraberindeki heyet, teknik incelemelerde bulunmak ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi almak üzere Fatih Belediyesi’ni ziyaret etti.

Ziyarete Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Wondimu Gezahegn, Etiyopya FDC İnşaat Bakanı Gebremeskel Challa, Bakan Danışmanı Bereket Tezera, Bakanlık Veri Tabanı Geliştirme ve Bilgi İşlem Departmanı Başkanı Negasi Ashebir, İnşaat Bakanlığı Kapasite Geliştirme ve İmar Proje Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Asmerom Tadese, Proje Geliştirme Departmanı Müdürü Sebsibe Yilma katıldı. Misafirleri Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ayyıldız ağırladı. Bakan Danışmanı Bereket Tezera, ‘Türkiye’ye dair yaptığımız araştırmalarda yerel yönetimin ne kadar önemli olduğunu anladık ve Fatih Belediyesi’ni kendimize örnek belediye olarak seçtik. Ülkemizde uygulanacak projelerde sizin deneyimlerinizden faydalanmak üzere buradayız. Bizlere ev sahipliği yaptığınız için teşekkür ederiz’ dedi. Kendilerini misafir etmekten memnuniyet duyduklarını belirten Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ayyıldız, ‘İstediğiniz her konuda size elimizden gelen tüm bilgi ve desteği sunmaya her zaman hazırız’ dedi.

Ahmet Ayyıldız Heyetin Sorularını Yanıtladı

Heyet daha sonra kentsel ve mimari tasarım, imar çalışmaları, inşat ve çalışma ruhsatlarının süreçleri, bakanlıkların projeler üzerindeki yetkileri, imar kanun ve mevzuatlarını hangi bakanlığın yürüttüğü ve izlenen süreç, belediyelerin çıkan kanun ve yönetmelikleri nasıl uyguladığı ve nerelerde yetkili olduğu gibi hukuksal ve teknik boyuttaki sorularını Ahmet Ayyıldız’a ilettiler. Heyetin sorularını cevaplandıran Ayyıldız, Etiyopya FDC İnşaat Bakanının isteği üzerine Fatih Belediyesi’nin vizyon projelerinin yanı sıra ulusal ölçekteki projelerin süreçleri hakkında da bilgi verdi. Karşılıklı bilgi alışverişinin ardından Fatih Belediye Başkanlığı avlusundaki Tarihi Yarımada maketini yakından inceleyen ekiple hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından tekrar bir araya gelme temennisiyle misafirler ülkesine uğurlandı.