TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Yedikule Spor Kompleksi’nin Çalışmaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor


absmiddle Yazdır   -A | A+ 26.06.2018
Fatih Belediyesi’nin iddialı projelerinden biri olan, modern tasarımlı hatları ve yenilikçi yapı malzemeleri ile bölgenin sportif ve sağlıklı yaşam bağlamındaki çekim noktası olacak şekilde tasarlanan Yedikule Spor Kompleksi’nin yapımı tüm hızıyla devam ediyor.

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU: 

Üç kat olarak planlanan tasarımın ana unsurunu oluşturan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu; yapının giriş katında, 25 metre uzunluğunda, 5 kulvarlı ve 2 metre derinliğinde tasarlandı. Havuz aynı zamanda dünya çapında uluslararası müsabakaların yapıldığı çelik havuz sistemi örnek alınarak geliştirildi. Dayanıklılık ve sızdırmazlık açısından uluslararası düzeyde ve ender olarak gerçekleştirilen örnek bir havuz sistemi olarak projelendirildi. İlaveten yüzme öğrenmek isteyenler için başlangıç niteliğindeki Çırpınma Havuzu da aynı hol içerinde tasarlandı. Projede; istenildiği zaman otomatik olarak açılan, orta ölçekteki müsabakalar için kullanılacak, 260 kişi kapasiteli Teleskopik Tribün de yer alıyor. 

KONDİSYON SALONU VE SPOR STÜDYOSU:

Yapının 1. katında Yarı Olimpik Yüzme Havuzu holüne üst kattan görsel anlamda direkt hâkim Kondisyon Salonu ve buna ek olarak Plates, Yoga ve Airobik gibi eğitimlerin verilebileceği Spor Stüdyosu da planlandı.  

SPA MERKEZİ:

Yapının bodrum katında 420 cm net tavan yüksekliğe sahip farklı kullanımlardaki mekânların bir araya getirdiği SPA Merkezi projelendirilmiştir. Türk Hamamı, Sauna, Buhar Odası, Şok Duşları, Masaj Odaları ve Dinlenme Salonu mekânlarının oluşturduğu SPA merkezi ile beraber yapının bütünde tam anlamıyla sağlıklı yaşam hedefinde bir çekim merkezi olarak kullanılması öngörülmüştür. 

Şu anda tesisin  ince  inşaat ve mekanik imalatları kapsamında; havuz üstünün çatısı, bina içi ve bölmelerin sıva çalışmaları ve yangın söndürme sistemi ile dışa cephe çalışmaları sürdürülüyor.