TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Kemikliburun Parkı ve Sosyal Tesisi Çalışmaları Devam Ediyor


absmiddle Yazdır   -A | A+ 26.10.2018
Fatih Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı önemli yeşil alan projelerinden biri olan Kemikliburun Parkı ve Sosyal Tesislerinin yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Başkan Hasan Suver çalışmaları yerinde inceleyerek, bilgi aldı.

Mevlanakapı Mahallesi’nde Kemikliburun Sokak’ta yer alan 7 bin 915 metrekarelik proje alanı tamamlandığında bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek ve çevre halkın fiziksel ve sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek bir proje ilçeye kazandırılmış olacak. Parkta, dinlenme alanları, süs havuzu, bisiklet yolu, yeşil alanlar, fitness, çocuk oyun alanları, otopark ve sosyal tesis vatandaşlara hizmet verecek. Parkı diğer park ve yeşil alanlardan farklı kılan bir özelliği ise, genel itibariyle Osmanlı konseptinde tasarlanıp, belirli bölgelerinde Osmanlı dönemini tasvir eden üç boyutlu objelere yer verilmesi olacak. Objeler kullanıcıların birebir ilişikli olabileceği şekilde konumlandırılarak, park içinde fotoğraf çekim noktaları da oluşturulacak. 

Kemikliburun Sosyal Tesisi

Park içerisinde 224 metrekare alan üzerine konumlandırılan sosyal tesis ise; ön kısmında havuzun yanı sıra, açık ve yarı açık oturma alanları ile kullanıcıların hoşça vakit geçirebilecekleri bir mekân olarak hizmet verecek. Projenin yılsonuna kadar tamamlanarak Fatihlilerin hizmetine sunulması planlanıyor.