TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Ağaçlar Kış Bakımıyla Gençleşiyor


absmiddle Yazdır   -A | A+ 22.01.2019
Fatih Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, soğuyan hava koşulları ile ilçedeki park, bahçe, meydan, cadde ve sokaklarda yer alan ağaç ve bitkilerin kalitesini, büyüme hızını ve hastalıklara karşı direncini arttırmak için gençleştirme budamaları yapıyor.

Ağaçların kış bakımı kapsamında kuruyan ve sağlıksız olduğu tespit edilen bitkiler budanarak, bitki kökleri toprakla kaplanıyor ve kış ilaçlamaları yapılıyor. Ayrıca çim alanlarında da ara ekimler yapılıyor. Mevsim itibariyle kuruyan yazlık çiçeklerin yerine kışlık çiçekler ekiliyor. Birbirinden farklı renklerdeki çiçekler desenli ekilerek bulundukları park ve meydanlarda hoş görüntüler sergiliyor.

Havuzların Bakım Ve Onarımları da Yapılıyor

Ağaç ve yeşil alan bakımlarının yanı sıra park ve meydanlardaki süs havuzları da bakımdan geçiyor. Periyodik olarak temizlikleri yapılan havuzların, onarımları da gerçekleştiriliyor. Özveri ile yapılan bakım ve onarım çalışmaları kapsamında kışa hazırlanan park ve yeşil alanlar, Fatihlilerin her mevsimin güzelliklerini yaşayarak, hoşça vakit geçirebilecekleri nefes bahçeleri olarak hizmet veriyor.