TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

İftar Sofrası Büyük Saray Meydanı’nda Kuruldu...


absmiddle Yazdır   -A | A+ 10.05.2019
Ramazan ayı boyunca her akşam farklı bir mahallede kurulan Fatih Belediyesi iftar sofraları, bu kez Şehremini’de; Büyük Saray Meydanı havuz başında kuruldu.

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın ev sahipliğinde, Büyük Saray Meydanı’nın da kurulan iftar sofrasında 5 bin Fatihli, su ve kuş sesleri eşliğinde oruç açtı.

Büyük Saray Meydanı’ndaki iftar programına Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, Ak Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. İftar öncesi alana gelen Başkan Turan, masaları tek tek dolaşarak, iftara katılanlarla sohbet etti, vatandaşların isteklerini dinledi. Çocuklarıyla birlikte iftar yemeğine katılan Fatihliler belediye başkanıyla fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Ezanın okunmasıyla oruçlar açıldı, dualar edildi. 

Başkan M. Ergün Turan, iftar sonrası yaptığı konuşmada, Ramazan ayının iyiliği, sevgiyi, merhameti, paylaşmayı ve bereketi arttırdığını belirtti. Fatih Belediyesi tarafından her akşam farklı mahallelerde kurulan iftar sofralarının bu güzel duyguları pekiştirdiğini söyleyen Başkan Turan; ‘Ramazan’ın bereketini Fatihlilerle aynı sofrada paylaştığımız sokak iftarlarımıza tüm hemşerilerimizi bekliyorum’ dedi.