TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

İstanbul'daki Berberler ve Kadın Kuaförleri Fatih Belediyesi'nin İftarında Bir Araya Geldi


absmiddle Yazdır   -A | A+ 27.05.2019
Fatih Belediyesi’nin Mimar Sinan Stadı’nda düzenlediği iftar programında binlerce meslektaş birlikte oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı.

Fatih Belediyesi’nin Mimar Sinan Stadı’nda düzenlediği iftar programında binlerce meslektaş birlikte oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı. İftarda konuşan Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, “Bizim profilimizde ve düzeyimizde belediye başkanı bulunabilir, ama Binali Yıldırım profilinde bir belediye başkanı bir daha İstanbul’a gelmez” dedi.

Fatih Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca her gün farklı noktada düzenlediği iftar programının bugünkü adresi Mimar Sinan Stadı oldu. Fatih Belediyesi, İstanbul Berberler Odası ve İstanbul Kadın Kuaförler Manikürcüler Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen 3 bin kişilik iftar yemeğine katılım yoğun oldu. Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın ev sahipliğindeki iftar programına Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, İstanbul’da hizmet veren berberler ve kadın kuaförleri katıldı. İftar öncesi alana gelen Başkan Turan, masaları tek tek dolaşarak, iftara katılanlarla sohbet etti. Ezanın okunmasıyla birlikte binlerce vatandaş aynı sofrada orucunu açarak Ramazanın ruhunu yaşadı.

“Binali Yıldırım profilinde bir belediye başkanı bir daha İstanbul’a gelmez”

İftarın ardından bir konuşma yapan Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, iftar vesilesiyle bir araya geldiklerini belirtip 23 Haziran İstanbul seçimlerine değinerek, “Ülkemiz bir seçim sürecinden geçiyor, hayırlısıyla tamamlamasını niyaz ediyoruz. Ondan sonra öncelikli gündemimiz artık işimizi aşımızı büyütmemiz, ekonomik gündeme bakmamız lazım. Biz seçim vesilesiyle bir arada değiliz, hiçbir iftar programında seçimle ilgili bir şey konuşmuyorum, ama siz değerli esnaf arkadaşlarımızsınız, Binali Başkanımızın başbakanlığı döneminde bürokrat olarak kendisine bağlı çalıştım. Geçmiş beş yıl TOKİ Başkanı’ydım. Sonra siyasette de kendisiyle yol yürüdüm. Bizim profilimizde, 30 yıllık mühendisiz, iş hayatı, siyaset, üst düzey bürokrat belediye başkanı bulunabilir. Ama bunu bu şehirde 4 evladını büyüten, bu şehirde doğmuş büyümüş, 25 yıl esnaflık yapmış bir kardeşiniz olarak söylüyorum; Binali Yıldırım profilinde bir belediye başkanı bir daha İstanbul’a gelmez. Ben inanıyorum ki milletimiz çocuklarımızın geleceği için bunu değerlendirecektir.” dedi. Konuşmanın ardından Başkan Turan’a İstanbul Berberler Odası tarafından bir tablo hediye edildi.