TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Ayvansaray’da İftar Coşkusu


absmiddle Yazdır   -A | A+ 28.05.2019
Fatih Belediyesi’nin Ayvansaray Mahmut Celalettin Ökten Parkı’nda düzenlediği iftar programında semt sakinleri birlikte oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı.

Fatih Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca her gün farklı noktada düzenlediği iftar programının bugünkü adresi Mahmut Celalettin Ökten Parkı oldu. Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın ev sahipliğindeki iftar programına Gençlik ve Spor eski Bakanı ve Ak Parti Milletvekili Osman Aşkın Bak, Ak Parti Fatih İlçe Başkanı Orhan Narin, Kızılay Fatih Şubesi Başkanı Mustafa Türk, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. İftar öncesi alana gelen Başkan Turan, masaları tek tek dolaşarak, iftara katılanlarla sohbet etti. Ezanın okunmasıyla birlikte binlerce vatandaş aynı sofrada orucunu açarak Ramazan’ın ruhunu yaşadı.

Programda konuşan Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, iftar vesilesiyle bir araya geldiklerini, Ramazan ayının iyiliği, sevgiyi, merhameti, paylaşmayı ve bereketi arttırdığına değinerek, her akşam farklı mahallelerde kurulan iftar sofralarının bereketine ve önemine vurgu yaptı.