TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Çocuklar Hem Kitap Okudu Hem Eğlendi


absmiddle Yazdır   -A | A+ 13.11.2019
Fatih Belediyesi Bilgi Evleri tarafından çocuklara ve gençlere okuma alışkanlığı kazandırılması amacıyla her yıl kasım ayının ikinci haftasında "Dünya Çocuk Kitapları Haftası" etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Kitap Okuma Şenliği’nin bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirildi.

Kitaplarıyla beraber Fatih Belediyesi Hizmet Binası fuaye alanına gelen yüzlerce çocuk ve genç, Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan tarafından karşılandı. Başkan Turan, “Mutluluk bir zümreye ait olsa bunun yegâne sahibi çocuklar olmalıdır” düşüncesiyle hareket ettiklerini belirterek, çocukların mutluluğu için ilçedeki parkların oyun alanlarını, spor alanlarını ve kütüphanelerin sayısını arttırmaya yönelik dur duraksız çalıştıkları söyledi. Şenliğe katılan çocuklara kitap okumanın kazanımlarından da bahseden Başkan Turan, hepsiyle ayrı ayrı ilgilenerek, sohbet etti.

Şenlikte animatörlerin sahne gösterileriyle eğlenen çocuklara ve gençlere kâğıt helva, pamuk şeker ve patlamış mısır ikram edildi. Çocuklar etkinlik vesilesiyle hem yanlarında getirdikleri kitapları okudular, hem de düzenlenen çeşitli aktiviteler ile eğlenceli vakit geçirdiler.