TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatih Belediyesi’nden İlkokul Öğrencilerine Diş Seti Hediye


absmiddle Yazdır   -A | A+ 28.11.2019
Fatih Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Haftası çerçevesinde Fatih’teki ilkokul öğrencilerine diş macunu ve fırçasından oluşan set hediye etti.

Başkan M. Ergün Turan, çocuklara diş sağlığının önemini anlattı…

Fatih Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Haftası çerçevesinde Fatih’teki ilkokul öğrencilerine diş macunu ve fırçasından oluşan set hediye etti.

Fatih’te bulunan ilkokul 1'nci, 2'nci, 3'üncü ve 4'üncü sınıf öğrencilerine ve bilgi evlerindeki öğrencilere Ağız ve Diş Sağlığı Haftası çerçevesinde toplam 25 bin adet diş fırçası ve macunu dağıtıldı. Ağız ve diş sağlığına dikkat çekmek için gerçekleştirilen ilk program Muallim Yahya İlkokulu’nda düzenlenen törenle başladı. Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan katıldığı etkinlikte, öğrencilere diş sağlığı ile ilgili bilgi verdi.

“Çocuklar bilinçlendirilmeli…”

Başkan Turan, öğrencilere ağız ve diş sağlığının önemini anlattı. İlkokul öğrencilerine diş setlerini dağıtan Başkan M. Ergün Turan, ağız ve diş sağlığı bilincin oluşması için gayret ettiklerini söyledi.  Her yıl bu bilincin artarak devam ettiğini ifade eden Başkan M. Ergün Turan, “Fatih Belediyesi olarak her yıl Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle öğrencilere diş macunu ve fırçası dağıtıyoruz. Birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine verdiğimiz bu ağız bakım setleriyle ağız, diş bakımı ve diş fırçalama alışkanlığının oluşturulmasını hedefliyoruz.” dedi.