TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatih Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası Sanatçı Burak Kut ile Sahne Aldı


absmiddle Yazdır   -A | A+ 01.12.2019
Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi orkestralarından ‘Fatih Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası’ popüler müziğin önemli sanatçılarından Burak Kut ile sahnede muhteşem bir performans sergiledi.

Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi’nin bünyesinde yürüttüğü eğitim projelerinde yetiştirdiği çocuk ve gençlerden oluşan orkestra ünlü sanatçı Burak Kut ile aynı sahneyi paylaştı. Klasik Batı müziği eserlerinin yanı sıra türkülerin de seslendirildiği konsere dinleyiciler de büyük ilgi gösterdi. Programa Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan da katıldı.

Fatih Belediyesi Kültür Sanat Merkezi büyük salondaki programda ilk önce klasik batı müziği eserler seslendirildi. Fatih Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası, seyircilerden büyük alkış aldı. Sanatçı Burak Kut mikrofonun başına geçerek, trkestra ile birlikte halk ozanlarımız Aşık Veysel’in ve Neşet Ertaş’ın unutulmaz türkülerini seslendirdi. Gecede orkestra ve ünlü sanatçı izleyicilerden tam not aldı.

Konserin sonunda vatandaşlara hitap eden Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, katılımından dolayı sanatçı Burak Kut’a ve başarılı bir performans sergileyen orkestraya teşekkür etti. Konuşmasının ardından Başkan Turan, sanatçı Burak Kut’a, orkestra şefine ve gençlere çiçek takdim etti.