TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatih Belediyesi'nden bir ilk daha iPhone uygulaması ile belediyeye ulaşabiliyorsunuz.


absmiddle Yazdır   -A | A+ 23.06.2010
Fatih Belediyesi'nden iPhone atağı…Fatih Belediyesi'ne talepler ve şikayetler artık 3G teknolojisiyle ulaşıyor… Bilişim teknolojileri konusunda bir adım önde olan Fatih Belediyesi yeni İPhone uygulamasını duyurdu. Kullanıcıların Apple Store üzerinden ücretsiz indirebileceği Fatih uygulaması ile vatandaşlar resimli istek ve şikayetlerini anında Belediye'ye iletebiliyor ve yanıt alıyor.

Geliştirilen uygulamayla vatandaşlar, gördükleri bir problemin anında resmini çekip üzerine kısa bir bilgi notu düşerek Belediye’ye iletebiliyorlar. İletişim bilgileri ile gönderilen bu istek değerlendirildikten sonra şikayet sahibine yanıt veriliyor.

Belediyeler arasında teknolojiyi en iyi kullananlardan biri olan Fatih Belediyesi’nin geliştirdiği uygulamasıyla ilgili bilgi veren Başkan,  “Sizler geleceğinizi hayal etmezseniz, başkalarının hayallerine mahkum olursunuz. Onun için bizler sürekli daha katılımcı ve daha güzel bir Fatih için yeni projeler geliştiriyoruz. Görüntülü istek ve şikayetlerin sahada cep telefonlarından mobil olarak aktarılması, bizim 2008 yılında tanıtım filmlerinde kullandığımız bir fikir. Teknolojinin ve ürünlerin bu fikirleri yakalaması belirli bir vakit alıyor. Biz şimdiden 2012’nin teknolojik imkanları ile gerçekleştireceğimiz projelerimizi hazırlıyoruz.”

Uygulamanın yeni versiyonunda, GPS özelliğine sahip iPhonelarda çekilen resme konum bilgisinin de eklendiğini ve adres yazmaya gerek kalmadan şikayet noktasının tespit edilebildiği belirtildi. Şikayetleri takip eden Fatih Belediyesi İletişim Merkezi (FABIM) yetkilileri resmi inceleyip, harita üzerinde sıkıntının olduğu noktayı hemen tespit edebiliyor. Süreçteki yol Başkan ve FABIM yöneticileri tarafından adım adım izleniyor. Bu hizmetten faydalanmak isteyen iPhone kullanıcıları Apple Store’a www.fatih.bel.tr adresinden de ulaşabiliyor.