TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatih'te "Mantar" Operasyonu


absmiddle Yazdır   -A | A+ 11.12.2012
Fatih Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri halk pazarlarında denetim yaptı.
Pazar tezgahlarını tek tek kontrol eden belediye ekipleri faturasız ve belgesiz satış yapanlara izin vermedi.
Son günlerde artan zehirlenme olayları sonrası mantar satış noktalarını mercek altına Fatih Belediyesi ekipleri “faturasız ve satış belgesi” olmayan mantarları topladı.
Fatih genelinde kurulan halk pazarlarında denetimlerini yoğun bir şekilde devam ettiren belediye ekipleri, halkın sağlığı ile oynayanlara göz açtırmıyor. Son dönemde zehirlenmelerinin artması üzerine dikkatler bir kez daha mantara çevrildi. Fatih Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri de Fatih genelinde yaptıkları pazar denetimlerinde mantar satan esnafı tek tek kontrol etti. Zararlı ve izinsiz mantar satışı yapanların mallarına el kondu.
Yılın 11 ve 12’nci aylarında mantar zehirlenmesi vakalarının arttığını belirten sağlık görevlileri, vatandaşları belgesiz mantarları satın almamaları konusunda uyardı.
Belgesi olmayan mantarın kesinlikle satılamayacağını, kök ile gövdesi birbirinden ayrılan mantarda kahverengi tonunun oluşması gerektiğine dikkat çeken yetkililer, sarı veya turuncu tonlarındaki mantarın ise kesinlikle tüketilmemesi gerektiği konusunda vatandaşı uyardı.
İlçedeki tüm pazarlarda incelemelerde bulunan Fatih Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, üretim bilgileri ve satış belgeleri olmayan mantarları topluyor.