TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Kapalı Spor Salonları


KAPALI SPOR SALONLARI

Kapalı spor salonları Fatih Belediyesinin “Eğitim ve Spora Tam Destek” sloganı adı altında yapımını gerçekleştirdiği bir projedir.

Spor salonu betonarme temel ve kolonlar ile çelik konstrüksiyon çatı sisteminden teşkil edilmiştir.

Yavuz Sultan Selim İlköğretim Okulu kapalı spor salonu basketbol ve voleybol sahası, sahne bölümü, soyunma odaları, makine odası olmak üzere yaklaşık 310 m² mimari alandan oluşmaktadır.

Riyaziyeci Salih Zeki İlköğretim Okulu kapalı spor salonu basketbol ve voleybol sahası, soyunma odaları, makine odası ve giriş koridoru olmak üzere toplam 480 m² mimari alandan oluşmaktadır. Salona giriş okul iç bahçesinden yapılmakta olup, ayrıca Haliç Caddesine bakan kısımda acil çıkış kapısı bulunmaktadır.

Gelenbevi Anadolu Lisesi kapalı spor salonu basketbol ve voleybol sahası, soyunma odaları, duş-wc’ler, makine odası ve giriş koridoru olmak üzere toplam 625 m² mimari alandan oluşmaktadır. Salona giriş okul iç bahçesinden ön ve arka kapılardan yapılmaktadır.

Tesisin ısıtma sistemi doğalgaz ile çalışan kombi – kazan tertibatı ile sağlanmaktadır. Kapalı spor salonları, basketbol ve voleybol antrenman ve müsabakaları oynanabilecek şekilde tasarımı yapılmış ve projelendirilmiştir. Zemin kaplaması kaliteli pvc malzemeden imal edilmiştir. Antrenman ve müsabakalarda oyuncuların yan duvarlara çarpmalar sonucunda zarar görmemeleri için içi süngerli çarpma bantları yapılmıştır.

Fatih Belediyesi eğitim ve spora destek anlamında bölgenin önemli bir eksiğini kapatmış bulunmakta ve bu konudaki faaliyetlerine hız arttırarak devam etmektedir. Öğrencilerin kapalı ve düzenli bir ortamda sportif faaliyetlerine devam edebilmeleri, spor yapmaya teşvik edilmeleri açısından önemli bir eser ilçemiz sakinlerine kazandırılmıştır.

Kapalı Spor Salonlarının inşası için müteahhide 06.06.2012 tarihinde yer teslimi yapılmıştır. Şubat 2013 itibariyle iş tamamlanmıştır. Okul yönetimlerinin su, elektrik ve doğalgaz sözleşme ve tesis işlemleri için müracaat süreçleri neticesinde tesisatlar çalışır durumda okul yönetimlerine teslim edilmiştir.