TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Bilişim Zirvesi'ne Fatih Damgası


absmiddle Yazdır   -A | A+ 07.10.2013
Özel ve kamu kurumlarının katıldığı ‘Bilişim Zirvesi’ne Fatih Belediyesi damgasını vurdu.

Bu yıl 13. sü düzenlenen Bilişim Zirvesi'ne birçok kamu kurumu ve özel firma katıldı. Zirveye ‘Akıllı Belediye’  standı ile katılan Fatih Belediyesi, Zirveye katıldığı Fatih Mobil,  FatihAR, Coğrafi Bilgi Sistemi, Yönetim Bilgi Sistemi ve Elektronik Belge Yönetim Sistemi uygulamaları ile ilgi odağı oldu.

Akıllı belediyecilik uygulamalarıyla katılımcıların büyük ilgisini çeken ve beğenisini kazanan Fatih Belediyesi, projeleri ve uygulamaları ile zirvenin göz bebeği oldu.

İstanbul’da “ICT Summit NOW / Bilişim Zirvesi ‘13” adıyla gerçekleştirilen zirvede, Fatih Belediyesi, son teknolojileri kullanılarak bilişimin merkeze yerleştirdiği bireyler, kurumlar, sektörler, ülkeler ve kültürlerarası bilgi ve teknoloji paylaşımı, işbirliği ve bütünleşmenin hedeflediği örnek bilişim projelerini tanıttı.

Zirvenin üçüncü gününde ‘Akıllı Şehir İstanbul’ konferansında Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Güler, Fatih Belediyesi'nin hayata geçirdiği ‘Akıllı Belediyecilik’ uygulamalarını, MIS, GIS, Fatih Mobil, FatihAR, Web Sitesi; Bilişim alt yapısı olan örnek projelerden bilgi aktarıldı. Bunlar ise Turizm Denetim Sistemi, Akıllı Tahta gibi projeleri katılımcı ve ziyaretçilere tanıttı.

Zirvede akıllı sosyal faaliyetlerimizin yer aldığı platform ve programlardan bilgi aktarıldı. Bunlar, MIS, GIS, Fatih Mobil, FatihAR, Web Sitesi; Bilişim alt yapısı olan örnek projelerden bilgi aktarıldı. Bunlar ise Turizm Denetim Sistemi, Akıllı Tahta projeleri gibi.