TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Fatihli 'Halk Meclisi'nde Buluşuyor


absmiddle Yazdır   -A | A+ 17.09.2014
Fatih Belediyesinin düzenlediği 'Halk Meclisleri'nde mahalleliyle bir arara geliyor. Uygulamanın ilki Silivrikapı Parkı'nda gerçekleştirildi.

Sürekli halkın içinde, sokakta olan Fatih Belediye Başkanı belediye binasında periyodik olarak düzenlenen ‘Halk Günleri’ne bir yenisini daha ekledi. Bundan böyle yine periyodik aralıklarla Fatih Belediye Başkanı ve ekibi mahallelerde parklarda kahvaltılı Halk Meclisi’ düzenleyecek. Uygulamanın ilki Silivrikapı Mahallesi, Silivrikapı Parkı’nda gerçekleştirildi.

Silivrikapılı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği halk meclisi toplantısına Fatih Belediye Başkanı, Başkan yardımcıları, müdürler katıldı. Toplantıya Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’da sürpriz yaparak teşrif etti.

Halk Meclisinde bir konuşma yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, yerel ve yerinden yönetimin önemine değinerek, Fatih Belediye Başkanı halkın içinde milletle birlikte millete en iyi hizmetleri sunan bir belediye başkanı olduğunu söyledi.

Fatih Belediye Başkanı ilk kez düzenledikleri kahvaltılı halk meclisine yoğun katılımlarından dolayı Silivrikapılılara teşekkür ederek, bir Ecdat yadigari Fatih’e hizmet etmenin onuru ve gururu ile gecelerini gündüzlerine katarak milletle birlikte milletin istekleri doğrultusunda en iyi hizmeti sunmaya çalıştıklarını ifade etti. Birkaç sene öncesine kadar gecekonduların bulunduğu alanı kamulaştırarak Silivrikapı Parkı yaptıklarını ifade eden Başkan, parkın, mahalleli için güzel bir nefes alma, dinlenme noktası haline geldiğini söyledi. İlk kez 2006 yılında sokak iftarlarını başlatan belediye olduklarını hatırlatan başkan, ‘Bir ilke daha imza atıyor ve mahallelerde kahvaltılı halk meclisinin ilkini gerçekleştiriyoruz, bundan sonra da bu buluşmalar devam edecek’ dedi.

Hep birlikte yapılan kahvaltının ardından vatandaşlar sorunlarını ve isteklerini doğrudan Belediye Başkanıyla paylaştılar.