TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

İBB Parkları


İlçemizde İBB sorumluluğundaki parklar ve uygulama çalışmaları

lçemizde İBB Tarafından Gerçekleştirilen Çalışmalar;

Millet Caddesi Peyzaj Çalışması Tamamlandı

İstanbul Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak sorumluluğumuzdaki Millet Caddesi tramway yolu çevresinde yapmış olduğumuz peyzaj düzenlemesini tamamladık. Peyzaj düzenlemesi kapsamında Millet Caddesi´ne 700m2 çim alan yapıldı, 37 adet ağaç dikildi, 2200 adet çalı dikildi.

Sultanahmet Meydanı Yenilendi

Sultanahmet At Meydanına 3885,03 m² çim serimi yapılmış 45 adet çalı dikilmiştir. Sultanahmet Camii önüne 3683,58 m² çim serilmiş, 12 adet ağaç dikilmiştir. Sultanahmet Havuzlu Park alnına 5750 m² çim serimi yapılmış 36 adet ağaç dikilmiştir.

Mehmet Akif Ersoy Parkı Yeşil Alan Yenilendi

Mehmet Akif Ersoy Parkında 15756 m² yeşil alan yenilenmiştir.

Akşemsettin Parkı Yeşil Alan Düzenlendi

Akşemsettin Parkına 256 adet ağaç dikilmiştir.

Sultanahmet Meydanı Süs Havuzu Yenilendi

İstanbul Sultanahmet meydanında mevcut süs havuzuna İstanbul için simge olmuş dokularla mimari değişiklikler için revizyonu öngörülmüştür. Bu bağlamda aşağıdaki revizyon çalışmaları yapılmıştır. İNŞAAT; Havuz çevresine İstanbul’un simgesi olmuş Adalar, Galata köprüsü, Ortaköy meydanı, Kızkulesi, Süleymaniye camii, Sultanahmet ve Ayasofya gibi yerlerin bulunduğu mozaik taşlar kullanılarak tablolar ve mermer kaplamalar ile su perdeleri yapılmıştır. Havuz derinliği azaltılarak standartlara uygun hale getirilmiş ve havuzun içi Selçuk’lu yıldızı deseni kullanılarak çini ile kaplanmıştır. Makine dairesi fayans kaplaması yenilenmiştir. MEKANİK; Fıskiyeler yenilendi, kollektör paslanmaza çevrildi, filtrasyon sistemi ilave edildi, Sistemin daha verimli çalışması ve arıza durumda müdahalenin kolay yapılabilmesi için pompa sayısı arttırıldı, tesisat aksamları yenilendi. ELEKTRİK; Elektrik panosu yenilendi, invertör sistem ilavesi yapıldı, Led armatürler ve rgb kontrol üniteleri yapıldı.

İlçemizdeki İBB sorumluluğundaki Park ve Yeşil Alanlar İçin Tıklayınız