TAKİP EDİNİZ

İÇERİK ARAMA

Kariyer MErkezi Çalışmaları Nelerdir?


KM Çalışmaları Nelerdir?
2011 yılı Haziran ayında hizmet vermeye başlayan Kariyer Merkezi’ne Haziran 2011 –Aralık 2011 tarihleri arasında 1024 başvuru alınmış ve bu altı aylık kısa zaman dilimi içersinde 595 iş arayana vasıflarına uygun iş önerileri yapılmıştır. Kariyer Merkezi’nin istihdam desteği ile birçok vatandaşımız yeni işlerinde çalışmaktadır.

Örnek Çalışmalar

  • CMC Çağrı Merkezi; Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi

CMC firması, Çağrı Merkezi’nde Müşteri Temsilcisi olarak istihdam edilmek üzere eleman ihtiyacı için Fatih Belediyesi Kariyer Merkezi ile irtibata geçmiş ve Yavuz Selim Yaşam Merkezi’nde Kariyer Merkezi’nce 600 iş arayan ile mülakat yapılmıştır. Mülakatlar neticesinde bu kişilerden 450’si CMC’ye yönlendirilmiştir.

  • ING Emeklilik Bireysel Emeklilik Finansal Danışmanı

Şubat 2012 tarihinde ING Emeklilik için Bireysel Emeklilik Finansal Danışmanı görüşmeleri yapılmıştır. 1 ay süren görüşmelerin sonucunda 350 iş arayan başvuruda bulunmuş, vasıf ve nitelikleri uyan 273 iş arayan ING Emekliliğe yönlendirilmiştir.

  • İŞKUR İstihdam Garantili Eğitimleri

T.C. İş ve işçi bulma kurumu İŞKUR tarafından düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitimlere vasıf ve nitelikleri uygun olan, mesleki olarak kendini geliştirmek arzusunda olan vatandaşlarımız, eğitimleri veren kurumlara yönlendirilmektedir.