Haberler
Başkan Turan'ın Katılımıyla Sümbül Efendi Türbesi'nin Bahçesine Sümbül Soğanları Ekildi
Kocamustafapaşa’daki Sümbül Efendi Türbesi’nin bahçesine Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın katılımıyla sümbül soğanları ekildi. Başkan Turan sümbülün baharın müjdecisi olduğunu ifade etti.
20 Aralık 2023![Başkan Turan ın Katılımıyla Sümbül Efendi Türbesi nin Bahçesine Sümbül Soğanları Ekildi Başkan Turan ın Katılımıyla Sümbül Efendi Türbesi nin Bahçesine Sümbül Soğanları Ekildi](/webfiles/fotograf/haberler/4356-baskan-turanin-katilimiyla-sumbul-efendi-turb-20231220-200706-fatihbel_haberler_825x456.webp)
Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan'ın katılımıyla Kocamustafapaşa’da anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Sümbül Efendi Türbesi gerçekleştirilen sümbül soğanı ekimi ile yeni bir görünüm kazandı. Başkan Turan, sümbülün sadece bir çiçek değil, aynı zamanda Sümbül Sinan Efendi'nin mirası, sembolü olduğunu vurguladı. Bu çiçeklerin renkleriyle ve kokusuyla baharı müjdelediğini dile getirdi. Bu anlamlı etkinliğin semtin tarihi ve doğal güzelliklerinin bir yansıması olduğu da belirtildi.