Sol Menüler
Haberler
Yedikule Bahçe'de Kadınlara Yönelik Eğitimler Başladı
Şehrin merkezinde tarımla uğraşma fırsatı sağlayan Yedikule Bahçe’de Fatihli kadınlara yönelik bahçecilik, balkon bitkileri ve terrarium eğitimleri başladı.
16 Kasım 2020![Yedikule Bahçe de Kadınlara Yönelik Eğitimler Başladı Yedikule Bahçe de Kadınlara Yönelik Eğitimler Başladı](/webfiles/fotograf/haberler/1430-yedikule-bahcede-kadinlara-yonelik-egitimler--fatihbel_haberler_958x456.jpg)
Eğitimler kapsamında Fatihli kadınlar; uzman eğitmenler eşliğinde bahçecilik, balkon bitkileri ve terrarium konularında eğitim alıyorlar. Ayrıca eğitime katılanlara ekim-dikim ortamı hazırlanarak, ekim dikim işlemini yapmaları, üretim tekniklerini kullanarak sebze fidesi yetiştirebilmeleri, fidelerin bakım ve kültürel işlemlerini yürütmeleri ve fideleri pazara hazırlayabilmeleri konularında eğitimler veriliyo